YAZAR HAKKINDA

(H)İcabi GÜNAL

        Gençlik yıllarında gördüğü din ve tasavvuf eğitiminin oluşturduğu geleneksel düşünceden beslenerek evrensel bilgi ve hikmetin lisanını öğrenmeye heveslendi. İngilizce, Arapça ve Farsçayı çok iyi derecede öğrenemeyince “Kuşdili” öğrenmek için mistik üstatların ve sûfîlerin gönül bahçelerinde dolaştı. Kusurları, hataları ve sanrılarıyla çıktığı bu yolda hep doğru ve güzel insanlarla karşılaştı.

      Kâbe, Büyük Piramit ve Babil Kulesi’nin eşkenar üçgen oluşturduğunu keşfedince bu gizemin peşine düştü. 10 yıl süren araştırma, inceleme ve çizim çalışmaları sonucunda aslında Dünya’daki jeolojik oluşumu ve yaşam enerjisini sağlayan “Ley Hatları”nı fark etti. Bu hatların ilahî kudretle yaratılıştaki geometrik düzenin bir parçası olduğunu düşündü ve Türkiye’de ilk defa  “Ley Hatları” üzerine “Mührü Süleyman Yaşam Enerjisi ve Ley Hatları” isimli kitabını yazdı.

         Kırk yıl yaşadığı İstanbul’un kalabalık ve karmaşasından kaçarak yeşilin ve mavinin kucağında münzevî bir şehir olan Ordu’ya yerleşti.

     Bisiklet üstünde pedal çevirerek dolaştığı orman yollarında, 25 yıllık edebiyat öğretmeni olmasına rağmen, yazma konusundaki beceriksizliğini unutarak; şahit olduklarını ve hikmet adına öğrenip düşündüklerini yazmaya karar verdi.

 

Bu 

Dünya’da

Lisanlar, deriler rengârenk olsa da

Semada kuşlar hep aynı öter

 Ve hep aynı şeyi anlatır.

Ve insan Kuşdili öğrenince;

Kutsal kitapların sayfalarında,

Kadim tapınakların duvarlarında

Bulur hakikatini

İnsan.

 

Translate »